fb-pixel
Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Reikia skubios pagalbos?
Skambinkite visą parą
Jei neturite galimybės susiekti su savo odontologu, kreipkitės į budinčias klinikas pagal savo miestą.

Skambučiai peradresuojami klinikoms, kurios galės priimti skambutį bet kuriuo paros metu.
Your search results

Dantų tiesinimo būdai ir technologijos

Dantų tiesinimo būdai ir technologijos

Sunku rasti papuošalą, puošiantį žmogų labiau nei gražūs ir sveiki dantys. Todėl svarbu, kad dantys būtų ne tik sveiki, bet ir lygūs. Europoje netaisyklingo sukandimo ar pavienių netaisyklingai išdygusių dantų ortodontinis gydymas pradedamas gana anksti. Lietuvoje į tai kreipiama mažiau dėmesio. Tačiau geroji naujiena, kad šiuolaikinės technologijos leidžia dantų tiesinimo procedūrą atlikti bet kokio amžiaus žmogui. Tad kokios yra dantų lyginimo priemonės, kurios padeda sukurti nepriekaištingą šypseną?

Breketai
Pasaulyje breketai imti naudoti nuo 1925 metų. Nors Lietuvoje jie sparčiai populiarėja, bet atsirado ne taip jau seniai. Breketai yra tarsi išganymas tiems, kurių dantys kreivi, sukandimas nelygus, o tarp dantų šviečia dideli tarpai. Breketus sudaro mažos „sagutės“, turinčios sparnelius ir mažą įpjovą per vidurį, į kurią įkišama viela jungianti visus dantis.
Pastaruoju metu tapo net madinga nešioti breketus. Jais gali gražinti dantis tiek vaikai, tiek suaugusieji. Jei nusprendėte dantis lyginti su breketais, turite apsišarvuoti kantrybe, nes vizitai pas ortodontą bus gana dažni, o breketus reikės nešioti ne trumpiau nei dvejus metus. Be to, reikalinga itin aktyvi dantų priežiūra, nes po breketais linkusios kauptis apnašos.

Dantų plokštelės

Gydymas plokštelėmis yra gerokai pigesnis nei breketais. Gydymas plokštelėmis dažniausiai parenkamas vaikams. Visų plokštelių išorė panaši. Jos sudarytos iš plastmasinio pagrindo, kuris remiasi į gomurį ir aktyvių elementų. Aktyvūs elementai gali būti sraigtai, spyruoklės, žiogeliai, jungtukai. Plokštelė gali plėsti žandikaulį, stumti pavienius dantis, slopinti žandikaulio augimą, lyginti dantų kreivumą ir t.t. Su plokštele reikia išbūti didesnę paros laiko dalį. Tik tada galima tikėtis, kad plokštelė duos rezultatų.

Kapos

Kapos padeda išspręsti nesudėtingas sąkandžio ar dantų tiesinimo problemas. Kapos gali ištiesinti susigrūdusius dantis, sumažinti tarpus tarp dantų, pakoreguoti per gilų sukandimą (kada viršutiniai dantys per daug dengia apatinius). Jos yra permatomos ir užmaunamos ant dantų. Kapų privalumas, kad jos yra beveik nepastebimos. Jos gaminamos iš medicininės paskirties skaidraus polimero.

Treineriai

Daugelis dantų tiesinimo aparatų negali koreguoti minkštųjų audinių funkcijų: kvėpavimą per burną, piršto čiulpimą. Tokie įpročiai turi neigiamą įtaką besiformuojančiam sąkandžiui. Taip pat pastebėta, kad, pavyzdžiui, plokštelės dengia gomurį, todėl pablogina liežuvio padėtį, nes liežuvis negali būti prie gomurio. Siekiant pašalinti šiuos trūkumus buvo sukurtas treineris. Jis naudojamas 5-11 metų vaikams. Treineris yra pagamintas iš netermoplastiško poliuterano. Ši medžiaga yra elastinga ir turi „atminties“ efektą.