fb-pixel
Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Reikia skubios pagalbos?
Skambinkite visą parą
Jei neturite galimybės susiekti su savo odontologu, kreipkitės į budinčias klinikas pagal savo miestą.

Skambučiai peradresuojami klinikoms, kurios galės priimti skambutį bet kuriuo paros metu.
Your search results

Vis stiprėjanti konkurencija tarp odontologų gerina paslaugų kokybę

Vis stiprėjanti konkurencija tarp odontologų gerina paslaugų kokybę

Pastebėta, kad odontologų gydytojų skaičius Lietuvoje tik didėja. Tyrimų duomenimis nustatyta, kad pastarąjį dešimtmetį odontologų skaičiumi lenkiame daugumą Europos valstybių. Reikia atkreipti dėmesį į faktą, kad Lietuvoje dantų priežiūrai skiriama nepakankamai dėmesio, todėl dantų ligos yra labiau paplitusios Lietuvoje nei kitose šalyse.
Nors odontologų skaičius kasmet didėja, tačiau surasti profesionalų specialistą gana sunku. Ypatingai trūksta tokių specialistų kaip vaikų odontologai.

Odontologai jaučia pacientų trūkumą

Gydytojų odontologų specialistų apklausos rodo, kad gydytojai Lietuvoje susiduria su profesiniais sunkumais. Vieni specialistai dirba daugiau kaip 40 valandų per savaitę, kiti jaučia pacientų trūkumą. Pacientų trūkumą jaučia didžiųjų miestų odontologai ir jaunesni nei 35 metų odontologijos specialistai.
Daugiausiai specialistų yra Vilniuje ir Kaune. Kiti Lietuvos miestai šiuo atžvilgiu yra „nuskriausti“. Kiekvienais metais vis labiau trūksta odontologų, dirbančių mažesniuose Lietuvos miestuose ar rajonuose. Tai sąlygoja mažesnis gydytojų odontologų uždarbis ir prastesnės gyvenimo bei darbo sąlygos.
Pacientų trūkumą labai jaučia maži kabinetai, kuriuose paprastai dirba vienas gydytojas. Tokie kabinetai kartais dirba ne pilną darbo dieną.
Nedidelius kabinetus dažniausiai nurungia didesnės klinikos, kuriose daug dėmesio skiriama ne tik paslaugų kokybės gerinimui, bet ir pačiam pacientui. Jos turi galimybę investuoti į kokybišką aparatūrą ir profesionalias darbo priemones. Taip pat specialistai turi galimybę stažuotis užsienio šalyse.

Ar didesnė kaina už paslaugas garantuoja geresnę kokybę?

Tarp odontologų pacientų vyrauja nuomonė, kad kuo daugiau jie moka už paslaugas tuo paslauga bus kokybiškesnė. Tačiau pacientai taip pat nori ir garantijų, kad sumokėję brangiau gaus ilgalaikę naudą.
Reikia pastebėti, kad gydymo kaina priklauso nuo medžiagų kokybės ir nuo gydytojo kvalifikacijos, darbo patirties. Tad didesnė tikimybė, kad už paslaugas mokėdami daugiau, gausite geresnę kokybę.
Pastebima, kad privačias įstaigas pasirinkę pacientai dažniau būna patenkinti paslaugų kokybe, nei gydydamiesi valstybinėse įstaigose. Visų pirma todėl, kad privačios klinikos jaučia didelę konkurenciją ir stengiasi pateisinti klientų lūkesčius, kad jie dar kartą sugrįžtų. Tuo tarpu valstybinėse įstaigose stokojama ne tik dėmesio pacientui, bet ir profesionalių specialistų.

Tyrimo šaltinis: Odontologų rumų žinios. 2016 gruodis Nr. 3